Masło Shea – zastosowanie. To masło jako kosmetyczny omnibus może być stosowany dosłownie do wszystkiego – także do smarowania nim kanapek i smażenia (nie próbowałam, może kiedyś „zaryzykuję”). Jednak z pewnością Shea bardziej kojarzy się z kosmetykami: kremami, balsamami i maseczkami do ciała i włosów niż dodatkiem kulinarnym. Ma formę twardego masła o biało-beżowym odcieniu, który po rozgrzaniu na dłoniach przybiera konsystencję płynnego i tłustego oleju. Oprócz kosmetyków, możesz go używać także jako zdrowy olej do smażenia, który jest źródłem witamin i minerałów.
Używany jest do smażenia oraz jako dodatek do wielu potraw wpływający na ich konsystencję, aromat i właściwości smakowe. Kosmetyka – masło shea jest stosowane w kosmetyce, jako środek nawilżający, zmiękczający skórę, kojący, uelastyczniający, przeciwzmarszczkowy, chroniący. Właściwości masła shea pozwalają na odbudowę struktury włosów oraz naskórka. Kuchnia – olej jest jadalny i szeroko stosowany w Afryce subsaharyjskiej co najmniej od XIV wieku. To, co sprawia, że masło shea nie zostało uznane przeze mnie za kosmetyk idealny, to jego konsystencja i zapach.
Na bazie masła shea powstają odżywcze balsamy i kremy do ciała, regenerujące odżywki do włosów, pomadki do ust oraz wszelkie kosmetyki, które służą skórze wrażliwej, j i zniszczonej. Okazuje się że masło shea wcale nie jest masłem tylko olejem. Mieszkańcy w regionie, gdzie rosną te drzewa uważają je za święte, ponieważ drzewa dostarczają im pożywienie i lekarstwo. Czyste, nierafinowane masło shea, czyli to, które ma najlepsze właściwości, ma dość intensywny, orzechowo-drzewny zapach (im masło jest świeższe, tym zapach jest bardziej intensywny), który nie bardzo lubię. Choć czyste masło Shea doskonale sprawdza się jako dodatek do wielu dań, to zdecydowanie bardziej znane jest ze swoich wielofunkcyjnych właściwości kosmetycznych - jest to bardzo popularny składnik różnorodnych kosmetyków do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów.
Z kg nasion powstaje około kg masła shea. Co prawda masło shea znajdziemy w licznych konwencjonalnych odżywkach i maskach do włosów. Niestety w takiej formie łączy się je często z innymi substancjami, które nierzadko niwelują zbawienne działanie tej substancji przez dodatkowe wysuszanie włosów i podrażnianie skóry głowy. Zbiory owoców odbywają się od lipca do grudnia. Charakteryzuje się wysoką zawartością składników niezmydlających się.
Trudno go zmyć mydłem lub wodą. Dlatego surowiec ten długo pozostaje w warstwach skóry. Sprawdź zastosowania, właściwości i informacje na temat tego gdzie je kupić w atrakcyjnej cenie. Co więcej, masło shea, dzięki unikalnej kombinacji kwasów tłuszczowych, jest odpowiednie także dla wszystkich typów skóry – w tym także cer mieszanych i przetłuszczających się.
Tworzy na skórze delikatny filtr ochronny osłaniając ją przed mrozem i wiatrem. Poza tym masło shea wykazuje również właściwości przeciwzapalne, co sprawia, że szybko łagodzi podrażnienia. Zawiera znaczną ilość fitosteroli co pozwala mu działać przeciwzapalnie.
W większości przypadków jest masłem zbyt ciężkim aby stosować je do codziennej pielęgnacji skóry twarzy dorosłych ale nie znajdziemy lepszego smarowidła do dziecięcych buź. Jak stosować masło shea? Afrykańczycy z powodzeniem stosują je jednak od wieków, używając go nie tylko jako kosmetyku ale również (a może przede wszystkim) jako medykamentu na różne dolegliwości skórne.
Co oferuje i przede wszystkim, dlaczego jest tak chętnie wykorzystywane w kosmetyce? W jego składzie znajdziemy także cenne kwasy tłuszczowe. Czy jest ono potrzebne w kosmetyczce?
Otóż moje kochane, masło Shea jest bardzo uniwersalnym. Czy wiesz, że masło shea uzyskuje się z owoców masłosza, które wyglądają jak małe orzeszki. Odpowiedzi na wszystkie te pytania kryją się w składzie. Byłam uprzedzona do masła shea, przekonana, że nie nadaje się do moich wysokoporowatych, kręconych włosów.
Parę miesięcy temu kupiłam masło, żeby używać do smarowania ciała i postanowiłam spróbować nałożyć na włosy – i po tym czasie mogę już stwierdzić, że jest to najlepiej działający olej jakiego do tej pory używałam. African Gold to afrykańskie, tradycyjne kosmetyki w europejskiej odsłonie. Plemienna receptura i mądrość ludzi żyjących blisko nieskażonej natury zainspirowały nas do wprowadzenia na zachodni rynek kosmetyku - nierafinowanego masła Shea. Tym bardziej godnym zainteresowania czyni je fakt, że jest to produkt całkowicie naturalny – pozyskiwany z owoców drzewa karite, występującego jedynie w niektórych regionach Afryki.
Masaż masłem shea jest to masaż relaksacyjny całego ciała. Terapeuta stosuje płynne ruchy, by wmasować masło shea w ciało. Przed zabiegiem masło shea jest delikatnie podgrzewane do temperatury ok.
C, co zwiększa relaksujący i terapeutyczny wpływ masażu. Dzięki nim staje się ona delikatniejsza, gładsza i co najważniejsze – zdrowsza. Nazewnictwo masła uzależnione jest od części danego regionu, co nie zmienia faktu, że wszystkie jego określenia oznaczają tą samą substancję. Balsam regenerujący, odmładzający, przeciwzmarszczkowy, ujędrniający – g.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.